Grupy - Ja Ty My Przedszkole nr 19 w Elblągu

Przejdź do treści
Grupa I
Nauczycielki:
mgr Katarzyna Romankiewicz
mgr Karolina Lewandowska
nauczyciel wspomagający: mgr Karolina Kozińczak
Pomoc nauczyciela: Beata Gerenc
Woźna oddziałowa: Joanna Rycke

Grupa wielowiekowa. Przedszkolaki w naszej grupie dobrze się już znaja i bardzo się na wzajem lubią. Chętnie przychodzą do grupy. W codziennych zabawach nawiązują przyjaźnie, są otwarte na  potrzeby, szczególnie dzieci młodszych. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w zajęciach proponowanych przez nauczycieli, ulubione to: zajęcia ruchowe, rytmiczne,  plastyczne, dzieci bardzo szybko uczą się nowych wierszy i piosenek. W czasie zabaw dowolnych aktywne są w kącikach zainteresowań: stałych (klocków, lalek, puzzli, książek, plastyczny, kuchenny, przyrodniczy) oraz tych okazjonalnych (lekarski, fryzjerski, zielony). Dzieci chętnie uczestniczą w organizowanych koncertach, wyjściach i wycieczkach.
Grupa II
Nauczyciel:
mgr Emilia Witek
mgr   Majewska Katarzyna
Nauczyciel wspomagający:
pomoc nauczyciela: Bożena Kalinowska
Woźna oddziałowa: Katarzyna Wichrowska

Wszystkie dzieci z naszej grupy chętnie uczęszczają do przedszkola. Dobrze czują się w grupie, w której na co dzień panuje swobodna atmosfera. Są na ogół  śmiałe i otwarte w kontaktach z dziećmi i dorosłymi.
Dzieci w grupie potrafią samodzielnie organizować sobie zabawy – wspólnie bawią się młodsze ze starszymi kolegami i koleżankami. Najstarsze dzieci otoczyły opieką nowe koleżanki bawią się z nimi, pomagają im, troszczą się o nie.
Ogólnie dzieci bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczyciela, bardzo lubią słuchać opowiadań, czytanych wierszy, bajek. Chętnie i szybko uczą się piosenek na pamięć. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy muzyczno-taneczne
i zajęcia matematyczne. Dzieci są bardzo aktywne.
Dzieci z naszej grupy są spontaniczne i radosne.

Grupa III
Nauczycielki:
mgr Barbara Kruk
lic. Joanna Stancel
Pomoc nauczyciela: Sylwia Promińska
Nauczyciel wspomagający: mgr Magdalenia Bartosiak
Woźna oddziałowa: Agata Poduch-Pajka

Nasza grupa jest super. Bawimy się wesoło, grzecznie i bezpiecznie. Lubimy poznawać nowe piosenki i zabawy.Tańczymy i gramy i wesoło śpiewamy. Razem fajnie się bawimy i na siebie nie krzyczymy. W naszej grupie jest 13 dziewczynek i 7 chłopców:( 2- sześciolatków, 3 - pięciolatków, 7- czterolatków i 8- trzylatków)
Grupa IV
Nauczycielki: mgr Ewelina Kruszyńska
                         mgr Natalia Szymańska
Pomoc nauczyciela: Małgorzata Karaś
Nauczyciel wspomagający:
Woźna oddziałowa: Agnieszka Malinowska

Grupa liczy 20 osób. 10 dziewczynek i 10 chłopców. W grupie IV nauczycielki prowadzą zajęcia z zakresu: terapii ręki,  programu Edukacji Regionalnej, prowadzą współpracę z  biblioteką, opracowały Poradnik Przedszkolaka dla rodziców.
Grupa V
Nauczycielki:
lic Dorota Czarnotta
mgr Wioletta Klimczak
pomoc nauczyciela Sylwia Kasin
Woźna: Anna Klonowska


Grupa 5 jest grupą ogólnodostępną to znaczy, że nie uczęszczają do niej dzieci z niepełnosprawnością. W tym roku grupa liczy 23 dzieci. W naszej grupie jest 11 dziewczynek i 12 chłopców. Grupa jest wielowiekowa: mamy 5 dzieci 6 – letnich, 13 dzieci 5 – letnich oraz 5 dzieci 4 – letnich.
Dzieci w naszej grupie są bardzo żywe i radosne oraz otwarte na drugą osobę. Chętnie uczestniczą w zabawach i w zajęciach w przedszkolu. Bardzo lubią zabawy matematyczne, muzyczne oraz ćwiczenia gimnastyczne. Przedszkolaki w tej grupie szybko i chętnie uczą się piosenek i wierszy, które później prezentują na forum przedszkola lub podczas przedstawień dla rodziców. Szczególną ich uwagę przykuwają zajęcia dodatkowe: zabawy przedszkolaka z gitarą.
Współpracujemy z Biblioteką Elbląską Filia Cyberiada. Bardzo lubimy spacery, poznawanie okolic przedszkola i Starego Miasta.
Specjaliści
Logopeda - mgr Elżbieta Fronckiewicz - Nowak
Psycholog - mgr Natalia Jung - Kędzierska
Pedagog - mgr Agnieszka Wieteska
tel. 55 625-81-20
ul. Ślusarska 8, Elbląg
ple19@vp.pl
Wróć do spisu treści