Terapia piaskowa - Ja Ty My

Idź do spisu treści

Menu główne:

Terapia piaskowa

Projekty > Programy własne

    TERAPIA PIASKOWA

  W Przedszkolu nr 19 w Elblągu w ramach terapii ręki prowadzona jest piaskowa terapia polegająca na wykorzystaniu pisaku do rehabilitacji u dzieci z niepełnosprawnością ruchową. W przedszkolu w ramach terapii ręki objęte są dzieci z niepełnosprawnością ruchowa, z Zespołem Downa, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną i z MPD.

  Terapia sensoryczna przy użyciu piasku jest źródłem różnorodnych bodźców, jakich możemy dostarczyć receptorom rozmieszczonym na skórze. W warunkach gabinetu z oczywistych względów musimy ograniczyć stymulację do wrażliwych czuciowo obszarów rąk i ewentualnie stóp. Piasek może być wspaniałym nośnikiem bodźców. Jeśli połączymy go z innymi materiałami i przyrządami uzyskamy obszerne spektrum oddziaływań sensorycznych      

  Terapia i zabawa z wykorzystaniem piasku ma również szereg innych możliwości. Ćwiczenie ruchów precyzyjnych dłoni, kreślenie znaków, a co za tym idzie, trening koordynacji wzrokowo-ruchowej to tylko przykładowe zastosowania piasku. Jak zawsze dużo zależy od terapeuty.        


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego